puszczykowka.pl

logo1-15

AGROTURYSTYKA

native_ornament

Pokoje

Hocoka – pokój indiański – 4 osobowy

Hocoka – w języku Indian Lakota oznacza „koło obozu, obok obozu”. Jest to pokój czteroosobowy, posiadający jedno łóżko małżeńskie i dwa łóżka pojedyncze. 

Old West – pokój w stylu Dzikiego Zachodu – 4 osobowy,

Old West – pokój dla zdobywców Dzikiego Zachodu. Wyposażony w duże, małżeńskie łóżko oraz dwa małe łóżka.

Sunka Wakan – pokój dla miłośników koni i jeździectwa – 3 osobowy,

Sunka Wakan – w języku Indian Lakota oznacza „dziwny pies, tajmniczy pies”. Indiańie przed przybyciem białych na kontynent nie znali koni i dlatego skojarzyli je z psem. Pokój Sunka Wakan jest utrzymany w jeździeckim klimacie i przeznaczony jest dla miłośników koni i jeździectwa. W pokoju znajduje się duże, małżeńskie łóżko i jedno małe łóżko.

Cennik noclegów

POKÓJ HOCKA (indiański) – mogą w nim spać 4 osoby
POKÓJ OLD WEST (kowbojski) – mogą w nim spać 4 osoby
POKÓJ SUNKA WAKAN (koński) – mogą w nim spać 3 osoby
*pies, kot lub inne pupile domowe zwierzę – gratis.

Rezerwacji można dokonać mailowo info@puszczykowka.pl lub telefonicznie: 883 615 143, 606 101 238. Rezerwacja jest gwarantowana po dokonaniu wpłaty 30% bezzwrotnego zadatku na konto: 
PKO 73 1020 1332 0000 1602 1108 0837.

Zapraszamy!

Noclegi w tipi

Tipi – rodzaj namiotu Indian Ameryki Północnej, głównie północnej części obszaru Wielkich Równin. Nazwa pochodzi z języka Indian Lakota i oznacza „miejsce gdzie się żyje”. Używane były do mieszkania przez koczownicze plemiona, utrzymujące się z polowania na bizony.
Stawianie tipi było obowiązkiem kobiet, ale też kobieta była właścicielką tipi.  Najpierw wiązały razem trzy szkieletowe, około 8-metrowe drągi i stawiały je jako trójnóg, w którym jedna noga skierowana była na wschód, jedna na północ i jedna na południe; wschodnia noga-drąg stanowiła zarazem lewą framugę otworu wejściowego, jako że wejście zawsze znajdowało się od wschodu. Następnie dostawiały 13-23 lżejsze drągi tak, by ich oparte na ziemi końce tworzyły koło o średnicy około pięciu metrów. Ostatnim ustawianym był drąg, do którego przymocowane było pokrycie ze skór bizonów, później płócienne.

Proponujemy przeżycie niezapomnianej przygody każdemu, kto chce doświadczyć czegoś innego, niepowtarzalnego. Gwieździste niebo, palący się ogień i zapach dymu – tego nie ma w biwakowym namiocie lub hotelowym pokoju. 
Tipi wyposażone są w łóżka, materace i prześcieradła. Należy posiadać swoje śpiwory.

Posiadamy 4 tipi noclegowe. W każdym z nich może spać 6 osób. Ponadto do Państwa dyspozycji jest również wiata z prysznicem i możliwością gotowania posiłków.

Cennik noclegów w tipi

*) dzieci 2-7 lat

Scroll to Top