Korycin

Share

Niewątpliwą atrakcją położonego w odległości 20 km od Puszczykówki Korycina jest zalew.

Ten niewielki zbiornik wodny jest stosunkowo młodym obiektem, oddanym do użytku we wrześniu 2002 r. Zalew powstał na rzece Kumiałka i znajduje się przy trasie Białystok ? Suwałki.

Warto zatrzymać się właśnie tu, ponieważ ten niewielki akwen wodny jest bardzo ładnie zagospodarowany. Przed zalewem znajdziemy duży parking, gdzie bez problemu i opłat można zostawić auto. Zalew znajduje się po przeciwnej stronie i jest widoczny z parkingu. Zbiornik wodny jest przystosowany do celów rekreacyjnych. Mimo, że nie jest zbyt duży warto zwrócić na niego uwagę ze względu na takie walory jak: plażowe zejście do wody, boje wydzielające obszary bezpiecznej kąpieli dla dzieci oraz ławeczki i stoliki usytuowane wokół zalewu. Pobyt w tym miejscu urozmaicają także takie obiekty jak: zjeżdżalnia dla dzieci, ogrodzone boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, boisko do siatkówki i koszykówki z ogrodzeniem od strony rzeki. Wszystko jest udostępnione mieszkańcom i turystom. Dodatkową atrakcją jest możliwość zakupu smacznych, oryginalnych serów korycińskich.

Na przełomie czerwca i lipca odbywają się tu Dni Truskawki połączone z festynem, występami zespołów muzycznych, konkursami na najlepsze ciasto a dla najmłodszych Truskawkową Rewią Mody.

Wszystkie zdjęcia użyte na stronie należą do Puszczykówki.
Kopiowanie bez zgody właścicieli zabronione.