Noclegi w tipi

Share

noclegi w tipi 001Tipi – rodzaj namiotu Indian Ameryki Północnej, głównie północnej części obszaru Wielkich Równin. Nazwa pochodzi z języka siou i oznacza "miejsce gdzie się żyje". Używane były do mieszkania przez koczownicze plemiona, utrzymujące się z polowania na bizony (m.in.Dakotowie).
Stawianie tipi było obowiązkiem kobiet.  Najpierw wiązały razem trzy szkieletowe, około 8-metrowe drągi i stawiały je jako trójnóg, w którym jedna noga skierowana była na wschód, jedna na północ i jedna na południe; wschodnia noga-drąg stanowił zarazem lewą framugę otworu wejściowego, jako że wejście zawsze znajdowało się od wschodu. Następnie dostawiały 13-23 lżejsze drągi tak, by ich oparte na ziemi końce tworzyły koło o średnicy około pięciu metrów. Ostatnim ustawianym był drąg, do którego przymocowane było pokrycie ze skór bizonów, później płócienne.

noclegi w tipi 002Proponujemy przeżycie niezapomnianej przygody każdemu, kto chce doświadczyć czegoś innego, niepowtarzalnego. Gwieździste niebo, palący się ogień i zapach dymu - tego nie ma w biwakowym namiocie lub hotelowym pokoju.
Noclegi w tipi wyposażonym w łóżka, indiańskie fotele, skóry i palenisko.


Cena 150zł za tipi bez względu na ilość osób.

Opcje dodatkowo płatne:
- zwiedzanie wioski z przewodnikiem, zapoznanie się z indiańskim rękodziełem - 10zł/ osobę dorosłą, 7 zł dzieci 3-12 lat, dzieci do lat 3 bezpłatnie,
- strzelanie z łuku - 5 zł ( 5 strzałów),
- strzelanie z wiatrówki - 5 zł (5 strzałów),
- indiańska sauna - 200zł (bez względu na ilość osób).

Zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia użyte na stronie należą do Puszczykówki.
Kopiowanie bez zgody właścicieli zabronione.